Byť skautom pre mňa znamená

Byť skautom pre mňa znamená naozaj veľa.

Môj život bez neho by bol neskutočne iný a úprimne, neviem či si to vôbec chcem predstaviť. Nedávno mi povedal jeden múdry skautský brat, že čím dlhšie chodíš na skauting, tým horšie ho vieš vysvetliť iným „neskautom“. A je to naozaj tak.

Postupne – rok čo rok som sa zamilovávala do neho viac a viac a verím, že som ešte neskončila:)). Skauting sa začal stávať postupne mojou súčasťou. Pred troma rokmi som stretla ako im rada hovorím- Retro skautov: Bieleho Medveďa, Vrabča a Drobca.
Títo síce retro, ale neskutočne inšpirujúce osobnosti mi ukázali ako veľmi by som mala byť hrdá na to, že skautka som. Ukázali mi, že skaut neznamená len nosiť šatku a našívať si odborky a výzvy, ale ukazovať to činnosťou a správaním. Už odkedy ich poznám, Vrabčo mi neustále hovorieval ako to bolo za ich čias ťažké získať roverskú šatku. Žiadne „už máš 18, je čas na novinku“, žiadne „počkaj, ty ešte nemôžeš, veď nie si dostatočne stará“. Nie! za ich čias to bolo veľmi náročné a nie všetci ju vedeli získať. Roveri boli tí, na ktorých všetci pozerali s veľkými očami.

Som neskutočne hrdá a šťastná, že som sa včera v noci nikým iným ako Vrabčom a Drobcom mohla jednou stať. vedieť to, že oni si myslia že na to mám ma hreje pri srdiečku viac ako som si myslela že bude (moje emócie včera boli katastrofa). Prijať heslo „slúžim!“ a dodržiavať ho každý deň či už je to pri mojich rodičoch, súrodencoch, mojej novej UŽ skautskej družine 🥺 alebo pri mojich kamarátoch je niečo čo sa budem snažiť dodržiavať najviac ako sa len dá.

Ďakujem môjmu tatinovi – Jachovi, že ma z toho auta pred skoro 11-timi rokmi vytiahol pomaly až za uši a povedal mi, aby som tomu skautingu dala aspoň šancu 😉. Ďakujem Angie aj tebe za túto nádhernú cestu, ktorou si ma viedla❤️‍🔥. Gratulujem Ninka k tvojej novej šatke a SĽUBU!!!! Nie je nikto na svete kto si ho naozaj tak veľmi zaslúžil. A moja milovaná družinka…. zelený okraj sa vám veľmi hodí a verím, že to zvládnete!!!! A Horalka? Síce si už oficiálne tá retro skautka, v srdiečku si ešte vždy včielka 😉 Včera sme si všetci poplakali, tak hádam dnes sa spolu posmejeme 🙈😁

Beba

Komentáre

Pridaj komentár