Odkrývanie obrázkov

Odkrývanie obrázkov je jednoduchá hra. Obrázok je schovaný za štvorcami, ktoré sa po spustení postupne odhaľujú. Úlohou hráča (tímu) je uhádnuť, čo sa na ňom ukrýva.
Zdrojový kód používame s láskavým zvolením autora Martina Votrubu. Fotky sú použité z free zdroja https://www.pexels.com/
Pokračovať v čítaní „Odkrývanie obrázkov“

Odborky

Odborky sú dôležitou súčasťou skautského programu, fungujúcou nezávisle popri stupňoch napredovania. Pod pojmom odborky sa skrývajú súbory úloh z rôznych oblastí, ktoré je potrebné splniť na dosiahnutie stupňa odbornosti. Existuje veľké množstvo odboriek z rôznych oblasti života. Sú prispôsobené charakteristikám a potrebám vekovej kategórie. Odborky umožňujú mladým ľuďom vyskúšať si, aké je to byť napríklad prekladateľom, výtvarníkom alebo atlétom, a môže im to pomôcť pri výbere skutočného povolania alebo práce. Každá odborka má príslušnú nášivku, ktorú si môže „odborník“ po splnení úloh našiť na skautskú košeľu.
Pokračovať v čítaní „Odborky“

Ringo

ringo krúžokRingo patrí medzi netradičné športy. Vznikla v poľsku ako doplnkový šport pre výcvik šermiarov. Hrá sa na volejbalovom ihrisku (resp. veľkosť je možné upraviť podľa počtu hráčov) a k hre potrebujeme len 2  ringo krúžky.
Pokračovať v čítaní „Ringo“