Biele Pumy

Biele PumyBiele Pumy

chlapci 11-15 rokov – miesto stretnutia Rovinka (pod platanom)
utorok 18:45-20:00
radca: Biely Medveď

Dužina Biele pumy je historicky najstaršia družina v našom oddieli.
Vznikla 6.4.2016 pod vedením brata Rytiera. Na začiatku sa stretávalo 6 vĺčat so svojim radcom. Prešli svojím vývojom a dnes sa družinoviek pravidelne zúčastňuje 8-10 členov.

Na základe činnosti tejto družiny sa začiatkom leta 2018 stretli Jacho, Rytier a Biely Medveď a dohodli sa na založení spoločného oddielu. Myšlienku založenia oddielu rozvíjal aj brat Vrabčo, ktorý sa k nám pridal ešte v štádiu prípravy vzniku oddielu. V septembri 2018 sa uskutočnil nábor nových skautov a založil sa skautský oddiel Čarokéz.
———————————————————————————–
Biela Puma je veľmi vzácny, jedinečný druh, doslova endemit, vyskytujúci sa iba na špecifickom území skautského oddielu Čarokéz. Je to organizmus, ktorý vznikol a je rozšírený iba v určitom obmedzenom území a nikde inde sa nevyskytuje.
Do úvahy sa berie iba jej prirodzený výskyt.

Názov vznikol po spoločnom výbere a jednohlasnom zvolení všetkých členov na prvých schôdzkach družiny.
Biela farba bola vybraná z dôvodu šírenia pokoja, mieru a porozumenia medzi sebou. Puma bola vybraná z dôvodu početnej obľuby menších mačkovitých šeliem, dravcov a predátorov. Na základe zhody na vlastnostiach akými sú rýchlosť, hbitosť, dravosť, prispôsobivosť, staranie sa o seba i o druhých, vytrvalosť, bojovnosť atď. sa družina rozhodla práve pre tento typ menšej mačkovitej šelmy.
Obľúbený uzol našej družiny je Uzol dobrého skutku, ktorý si viažeme buď, keď sa rozhodneme spraviť dobrý skutok alebo keď sa oň aspoň pokúšame.
Niekedy sa nám ale nedarí spraviť aspoň jeden dobrý skutok, no chceme proti tejto neresti bojovať ako Biela Puma.
Naším heslom stále zostáva Byť stále lepším!
Z pôvodnej družiny zostalo iba pár vytrvalých a skalných členov, no po novom nábore sa k nám pridali noví členovia, ktorí vynikajúco zapadli a vytvárajú tak novú generáciu.