Blog

Skautský tábor 14-21.7.2019 – Stará Turá – pracovný názov: “daj si 10 – 2019”

Skautský tábor je vyvrcholením celoročnej činnosti našich družín. Tento rok je to náš prvý spoločný tábor a sme veľmi zvedaví, čo nám prinesie. V každom prípade horíme nedočkavosťou, aby sme už nastúpili do autobusu a tábor sa môže začať. Pokračovať v čítaní “Skautský tábor 14-21.7.2019 – Stará Turá – pracovný názov: “daj si 10 – 2019””

Deň zeme v Rovinke a oslava založenia prvej družiny

Skauti upratovali.
Minulý týždeň v sobotu 6.4.2019 sme sa stretli na obecnej akcii v Dunajskej Lužnej ako skauti spolu s inými obyvateľmi. Vyzbierali sme takmer 2000L zmiešaného odpadu za Lužnianskou hrádzou pri bikrosovej dráhe. Pokračovať v čítaní “Deň zeme v Rovinke a oslava založenia prvej družiny”

Deň zeme – Dunajská Lužná

Deň zeme je pre skautov takým prirodzeným sviatkom, kedže skaut je ochrancom prírody a cenných výtvorov ľudských a naviac, každý skaut má urobiť dobrý skutok.

V Dunajskej Lužnej je obecná brigáda naplánovaná na túto sobotu, 06. apríla 2019.
Stretnutie pred Klubom Ostrov ráno o 7:45 tak aby sme všetci naraz mohli byť o 8:00 pred Obecným úradom. Pokračovať v čítaní “Deň zeme – Dunajská Lužná”

Indiánsky výlet oddielu Čarokéz – alebo ako sme zredukovali trojkopčiak (30.03.2019)

Oficiálny skautský jarný trojkopčiak (J3K) nám tento rok nevyšiel a tiež sme museli z dôvodu veľmi nepriaznivého počasia preložiť náš pôvodný indiánky výlet. Tak sme sa rozhodli, že to spojíme. Poslednú marcovú sobotu sme sa teda zišli o 9-tej ráno — skauti z Rovinky a Dunajskej Lužnej na Peknej ceste v Bratislave bez veľkých príprav a v dobrej nálade – kto mohol a chcel, prišiel. Prišli aj niektorí rodičia a veľmi sme sa potešili. Veríme, že sa potešili aj oni, po výlete vyzerali spokojní 🙂 Pokračovať v čítaní “Indiánsky výlet oddielu Čarokéz – alebo ako sme zredukovali trojkopčiak (30.03.2019)”

Oddielová rada 17.02.2019

Prítomní: Biely Medveď, Majka, Beba, Jacho, Vrabčo

Na úvod sme sa oboznámili priebehom zo zborovej rady, zhodnotili splnenie úloh z minulej oddielovej rady.Potom sme prichystali program na rodičovské združenie a dohodli sme si dalšie aktivity nášho oddielu. Na záver si pripomenuli potreby nášho oddielu a zhodli sme sa, že najviac nám chýba klubovňa a pozreli si návrhy na oddielový znak.

E-kronikár 1.oddielu Vrabec

Letný tábor – predbežná prihláška

Vážení rodičia, priatelia, členovia

Blíži sa leto a s ním aj náš prvý skautský tábor.
Tábor plánujeme v termíne od 14.7-20.7.2019 v okolí Starej Turej
termín, aj miesto sa ešte dolaďuje a môže dôjsť k posunu +/- 1 deň
Pokračovať v čítaní “Letný tábor – predbežná prihláška”