Deň zeme – Dunajská Lužná

Deň zeme je pre skautov takým prirodzeným sviatkom, kedže skaut je ochrancom prírody a cenných výtvorov ľudských a naviac, každý skaut má urobiť dobrý skutok.

V Dunajskej Lužnej je obecná brigáda naplánovaná na túto sobotu, 06. apríla 2019.
Stretnutie pred Klubom Ostrov ráno o 7:45 tak aby sme všetci naraz mohli byť o 8:00 pred Obecným úradom.Odhadujeme, že budeme pracovať približne 3-4 hodinky. Ale ten čas chceme využiť čo najviac a naozaj pomôcť.
Obec dá k dispozícií kontajner, rukavice, vrecia a zabezpečí odvoz vyzbieraných plastov.

Biely Medveď (Ladislav Jediný), náš skautský oddielový vodca, bude koordinovať a dohliadne na všetkých skautov, ktorí prídu.

A ja dúfam, že ich bude veľa, všetci budú mať skautské šatky a pilne pomôžu, aby naša obec videla, že nie sme žiadne padavky a práce sa nebojíme. Niektorí skauti z Rovinky a ich rodičia tiež prídu pomôcť upratať Dunajskú Lužnú.

Chápeme, že mnohí už majú program a nebudú sa môcť zúčastniť. Je to v poriadku, nemusíte mať výčitky a posielať ospravedlnenia. Ako pri výlete – tí čo môžu a chcú, prídu.

Milí rodičia, veľa z Vás sa ma pýtalo, ako nám môžete pomôcť.
Presne toto je ten moment.
Prosím príďte aj vy s vašimi deťmi a ak len trochu môžete, zapojte sa. Pomôžete obci byť trochu krajšou pre nás všetkých, prírode zbaviť sa všetkého, čo do nej naozaj nepatrí, pomôžete trošku zviditeľneniu skautingu pri účasti na dobrej, skautom blízkej veci a aj v tomto budete ešte väčším príkladom pre svoje deti a všetkých ľudí okolo nás.

Pomôžte nám prosím zapojiť sa v čo najväčšom počte do tejto akcie a tiež Bielemu Medveďovi s dozorom, prípadne rozdelením do pracovných skupín. Potrebujeme tu viacero dospelých. Toto je ten moment pomoci, ktorú si veľmi vážime.

Pridaj komentár