Deň zeme v Rovinke a oslava založenia prvej družiny

Skauti upratovali.
Minulý týždeň v sobotu 6.4.2019 sme sa stretli na obecnej akcii v Dunajskej Lužnej ako skauti spolu s inými obyvateľmi. Vyzbierali sme takmer 2000L zmiešaného odpadu za Lužnianskou hrádzou pri bikrosovej dráhe. Našli sme pri tom veľkú čiernu skládku, ktorú sme označili a nahlásili do obecného systému. Tiež sme našli zopár podarených vecičiek – rýchlovarnú kanvicu, detskú vaničku, celú kopu oblečenia, navlečenú posteľnú matrac pripravenú na použitie a nohu v takmer životnej veľkosti – z obrovskej detskej bábiky.
Bolo nás síce len 9, ale to bolo počasím, ktoré nebolo ideálne. Celú noc pred akciou pršalo. Ale urobili sme aj tak kopec dobrej práce. A tiež dobré bolo to, že Lužnianskym skautom prišli na pomoc skauti z Rovinky. Tvoríme predsa spoločný oddiel.

Po upratovaní Dunajskej Lužnej sme sa teraz  13.4.2019 pustili do Rovinky. Počasie o “trošku” lepšie (aj keď sme sa trochu báli, ako vypáli), prišlo nás 29 (12 skautov z Rovinky, 17 z Dunajskej Lužnej).
Okrem toho nás prišli podporiť aj skauti z Bratislavského oddielu Eldorádo – veľmi im za to ďakujeme. Je to ďalší pekný príklad toho, ako si skauti navzájom vedia v dobrej veci pomôcť. V Rovinke sme vyčistili okolie jazera a cyklistický chodník smerom k stavbe diaľnice. Vyzbierali sme taktiež okolo 2000L odpadu. A tiež sme videli veci, ktoré len tak niekomu nenapadnú. Napríklad nákupný vozík vysoko v korune košatého stromu.

Po upratovaní sme si urobili malé barbique – ako oslavu tretieho výročia založenia prvej skautskej družiny (Biele pumy) v Rovinke pod vedením nášho brata Rytiera. Boli klobásky, hot-dogy, grilované enciány a naši drahí rodičia nám poslali kóóóópec koláčikov. Všetko bolo mňam. No a potom sme sa hrali. Bolo trochu zima, ale hry nás poriadne zahriali. Majka, Vrabčo a Biely Medveď sa zasa ukázali ako perfektní skautskí radcovia a nik sa nenudil.

Záver: pomohli sme matičke zemi a našim obciam, kde žijeme. Dobre sme sa zabavili a strávili sme spolu pekný čas. Zúčastnili sa aj niektorí naši rodičia, za čo im srdečne ďakujeme. Veľa rodičov tiež napieklo a poslalo koláčiky na našu oslavu. Záleží im na nás a my im chceme ďalej robiť radosť. Vznikli krásne fotky ktoré si môžete pozrieť v našej galérii.

Pridaj komentár