VVD 2020 – ako nám bolo

Vlčiacko včielkarske dni už majú takú povesť, že krátko po spustení prihlasovania je plno. Nám sa tento rok podarilo ukoristiť 12 miest. Chceli sme síce viac, ale vyskytol sa technický problém a tak sme vďační aspoň za týchto pár miest.

prvé minúty na táboriskuHneď na úvod chcem veľmi pekne poďakovať tatinovi nášho Šimona a Mimi za pomoc s transportom. Naozaj nám to veľmi pomohlo.
Po príchode sme dostali ubytovanie na planéte Urán. K tomu sme museli vyletieť až na štvrté poschodie. Rozložili sme si spacáky, trochu sme sa najedli a presunuli sme sa na uvítací ceremoniál.
Nasledovala výprava na „Taurus“ – veľká nočná hra. Bolo to síce náročné ustrážiť decká pohromade medzi ostatnými tímami, ktoré sa tiež pokúšali dostať do bezpečia vesmírnej lode, ale zvládli sme to v rekordnom čase.
Plní dojmov sme mali večer trochu problém zaspať. Nové prostredie, chýbajúca maminka, potreba podeliť sa s kamarátmi o nové dojmy, no nakoniec bolo z triedy počuť len hlasné odfukovanie.
V sobotu sme pôvodne mali naplánovaný vstup do hvezdárne už o 11:30 no niečo sa posunulo, niečo sa nestihlo a tak náš vstup presunuli až na poobedie.
Stihli sme však „Perseusovu vojnu“ v telocvični, aj veľkú mestskú hru (podobnú geocachingu), kde sme objavili množstvo historických zaujímavostí a na záver nás čakalo prekvapenie v miestnej útulnej kaviarničke, kde sme dostali za odmenu drevené wood coiny s logom VVD a džúsiky pre deti. Hneď po obede sme sa presúvali znova do centra mesta na návštevu hvezdárne. Pôvodný plán bol pozorovať špeciálnym ďalekohľadom slnko no bolo zatiahnuté a tak sme si len pozreli vybavenie, ale veľmi zaujímavé bolo pre nás panoramatické kino.
Najväčšiu zábavu v kine som spôsobil zrejme ja. Nočná obloha na mňa zapôsobila tak, že som jednoducho zaspal.
Tým, že sa nám posunula návšteva hvezdárne, tak sa nám trochu poposúvali aj iné časti programu a ledva sme stihli návštevu escape room.
Mnohé decká boli v „únikovej miestnosti“ prvý krát, takže nám chvíľu trvalo, kým sme zistili, čo máme vlastne robiť. Von sme sa sami nedostali, ale organizátor nám prezradil, že takto ďaleko, ako sme sa dostali my sa dostal málo kto.
Keďže sa nám program trochu poposúval, už sme si nestihli upraviť tričká na hviezdne oblečenie, zato sme si stihli urobiť ďalekohľady na „pozorovanie“ súhvezdí.
Pokračovali sme debatou a prednáškou vedenou skutočnými profíkmi astronómami a asistentmi nášho slovenského kozmonauta Ivana Belu.
Po večeri bolo vyhodnotenie VVD. Našim družinám sa podarilo uspieť v jednej zo súťaží a získali sme ako odmenu knihu súhvezdí.
Záver dnešného dňa bol veľkolepý.  Hviezdna párty by mohla pokojne trvať až do rána, no vzhľadom na to, že decká predsa len museli ísť spať sme ju ukončili už o 22:00
Ráno sme po sebe vzorne upratali, zbalili si veci a vyrazili domov k rodičom.

Pre mnohé decká bola toto prvá veľká skautská akcia. Všetkým sa nám veľmi páčila a radi si niečo podobné zopakujeme len čo to bude možné.

Pár slov na záver:
Ďakujem deckám, ktoré sa zúčastnili za naozaj vzorné správanie.
Ďakujem rodičom za dôveru, že nám decká zverili na celý víkend.
Ďakujem za pomoc s dopravou Šimonovi, aj Vrabčovi

Celá táto akcia sa uskutočnila tesne pred vypuknutím koronavírusu. V rámci prevencie sme urobili všetky možné opatrenia, aby nikto z nás neochorel. Hlavne sme si často umývali ruky, pravidelne sme používali dezinfekčné gély a podobne.
Verím, že všetky opatrenia boli naozaj dostatočné a že si decká domov okrem nových zážitkov a vedomostí nedoniesli vzorku žiadnej choroby 🙂

Foto z akcie nájdete v našej galérii

Komentáre

Pridaj komentár